Karolina Biernacka


Wizażysta, Charakteryzator, absolwentka FAM, specjalista od prawa autorskiego. Swoje doświadczenie zdobyła pracując dla marki Sephora , Douglas oraz regionalny wizażysta i główny szkoleniowiec marki NyxCosmetics Poland. Obecnie pracuje dla marki Pease na stanowisku Brand & Product Manager tworząc i wprowadzając kosmetyki do makijażu zgodne z aktualnymi trendami. Specjalizuje się w makijażu nowoczesnym. Uczy innowacyjnego podejścia do wizażu pomagając w rozwijaniu kreatywności studetów. Jej ulubionym tematem jest perfekcyjna linia kreski oraz makijaż eksperymentalny ust gdzie wychodzi po za ramy klasyki i tworzy makijaż fashion łącząc na ustach różne faktury kosmetyków. Ukończyła studia magisterskie z zakresu prawa własności intelektualnej na UJ , specjalizuje się w tematyce prawa autorskiego przekazując studentkom wiedzę niezbędną do prawidłowego poruszania się w świecie zawodowego makijażu.

Iwona Łukasik


Wizażysta, charakteryzator, projektant ubioru i kostiumu, wykładowca.
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie na kierunku kostium i rekwizyt sceniczny. Wcześniej ukończyła Policealną Szkołę Charakteryzacji i Wizażu – FAM w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom plastyka – charakteryzatora.

Od 2009 roku pracuję w zawodzie charakteryzatora. Dzięki własnemu zaangażowaniu miała możliwość pracy na planach filmowych, w reklamach, teatrze, podczas sesji zdjęciowych oraz na pokazach mody. Od wielu lat tworzy body i face painting przy użyciu techniki airbrush.

Jest autorką szeregu prac rysunkowych i olejnych. W wolnych czasie rozwija swoją pasję do tworzenia face chart-ów i projektowania ubioru. Przy tworzeniu kostiumów często sięga po niekonwencjonalne materiały takie jak: papier czy szkło.

Swoje umiejętności mogła również gromadzić podczas rocznego stażu w pracowni wykroju i projektowania ubioru w Mediolanie, w której ma przyjemność pracować do dziś. Jako Wykładowca w FAM łączy wszystkie techniki pracy aby wspólnie ze studentkami stworzyć niesamowite projekty spajające charakteryzację z bodypaitingiem, fryzjerstwem i wizażem.

Marian Folga


Artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, reżyser teatru tańca. Czołowy Polski bodypainter, wielokrotny laureat międzynarodowych mistrzostw bodypaintingu i facepaintingu. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa, a także sztuk performatywnych. Jako charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych. Łącząc kilka dziedzin sztuki stworzył teatr tańca Dyemotion, w którym widowiska opierają się na bodypaintingu i świetle UV. Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi, tworzy wspaniały teatr magii i bajki.

Katarzyna Słowiak


Wizażystka , charakteryzatorka , absolwentka FAM. Obecnie Charakteryzatorka Teatru im. Słowackiego w Krakowie i wykładowczyni przedmiotów artystycznych w FAM.

W 2018 roku zauważona w konkursie „The Next Makeup Stars” celebrytki wśród makijażystów Lisy Eldridge. Swoje projekty prezentuje na platformie Instagram @pejl_princes.

Jej prace można zobaczyć w licznych sesjach i kampaniach publikowanych w popularnych czasopismach, na plakatach, w materiałach reklamowych prezentujących m.in. Teatr Słowackiego, Bielenda, Bielenda Professional.

Pasjonatka makijażu dragqueen, artystycznych projektów zarówno makijażowych jak i malarskich, fotograficznych, graficznych.

Nie wyobraża sobie życia bez sztuki.

Cezary Kostrzewski


Jego specjalizacja to charakteryzacja specjalna – statyczne i dynamiczne efekty specjalne. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy przy filmach polskich i zagranicznych. Był charakteryzatorem m.in. na planie filmów ” Belle Epoque” „Scorumpowani”, „Odwróceni”, Świadek koronny”, „Ziarno prawdy”, „Kamienie na Szaniec”, „Ostatnie piętro”, „Fotograf”, serialu „Ojciec Mateusz”. Przez wiele lat pracował za granicą przy filmach chorwackich, włoskich i przy koprodukcjach amerykańskich: „The dark Road”, „Is it clear my Friend”, „Lordship and blond”, „The King of the Rats”, „The long dark night”, „Rider”, „Libertas”. Doświadczenie zdobywał także dzięki pracy przy dziesiątkach teledysków i reklam. W latach 2005-2011 był szefem charakteryzacji „Szymon Majewski Show” jak również w programie „ Twoja twarz brzmi znajomo”. Cezary Kostrzewski ma na swoim koncie także kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń typu Masterclass, dzięki czemu z łatwością naucza przyszłych charakteryzatorów. Jest postacią znaną i cenioną w środowisku artystycznym.

Monika Folga


Zajmuje się tworzeniem rekwizytów, małych scenografii, dekoracji i nakryć głowy do sesji zdjęciowych, przedstawień teatralnych, mistrzostw bodypaintingu. Wspólnie z Marianem Folgą mają na koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Pracowała na planach filmowych i teledyskach przy kostiumach, charakteryzacji i wizażu. Z wykształcenia psycholog i terapeuta zajęciowy.

Dominika Gąstoł


Wizażysta, Charakteryzator, Kosmetolog, absolwentka FAM. Od kilkunastu lat współpracuje z firmą Inglot. Dzięki swojej pracy oraz wielkiej pasji wciąż bierze udział w licznych szkoleniach i rozwija się w branży beauty edukując się od światowej klasy wizażystów takich jak Brian Strumwasser , Jon Hennessey, James Vincent. Jej prace wykonywane dla kampanii reklamowych marki Inglot wyświetlane były na nowojorskim Times Square. Wprowadza studentki w świat kolorowych kosmetyków zapoznając je najnowszymi kolekcjami. Uwielba uwydatniać kobiece piękno, specjalizuje się w makijażach klasycznych i upiększających. Swoją miłośc do makijażu przelewa także na papier ucząc kreowania makijaży w formie face chartów.

Dorota Pilip


Wizażystka – Absolwentka FAM, Szczególnie bliskie jest jej fotografowanie detali tj. zbliżenia na oko, usta. Stąd też działa w internecie jako GlamDiva. Tworzy tutoriale w zdjęciach i filmikach dla firm i portali Wizaż.pl, MakeupGeek.com i czasopism Make-up Trendy, e-makeupowania, E-makijaż. Finalistka plebiscytu „Artysta Roku Make- up Trendy” w kategorii „Krok po Kroku” . „Makijażowy blogger roku wg E-makijaż” w kategorii Debiut Roku.

Anna Warot


Charakteryzator – perukarz. Absolwentka FAM, charakteryzatorka filmowo teatralna. Swoje doświadczenie zdobyła pracując od wielu lat w Teatrze Bagatela oraz przy licznych produkcjach filmowych, reklamach, sesjach fotograficznych. Ekspert w dziedzinie wizerunku kobiet na przestrzeni wieków. Pod jej czujnym okiem studenci uczą się kreować nowoczesne fryzury i makijaże inspirowane poprzednimi dekadami. Naucza tkania wąsów, zarostów i tresek które są niezbędną umiejętnością każdego charakteryzatora.

Klaudyna Góralska


Charakteryzator z 15 letnim doświadczeniem. Absolwentka Szkoły Dziewulskich oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału filmoznawstwa. W dalszym ciągu zgłębia swoją wiedzę uczestnicząc w kursach Stan Winston School. Pracuje przy filmach, produkcjach TV, etiudach, musicalach, spektaklach. W dorobku artystycznym posiada m. in. filmy: „Karol – człowiek, który został Papieżem”, „Jan Paweł II”, „Ach Śpij Kochanie”, „Bose Dead”. Wykonywała charakteryzację do serialu” Miasto Skarbów” oraz programu Kossakowski Inicjacje. Wprowadza studentki w świat charakteryzacji zarówno podczas zajęć jak i praktyk na planach filmowych.

Wioletta Kocerba


Dyplomowany fryzjer, wykładowca zawodu w szkołach artystycznych, Właścicielka studia fryzjerskiego MakeupHair24 w Warszawie. Pasjonatka fryzjerstwa kreatywnego. Wykonuje fryzury na potrzeby magazynów, reklam i pokazów mody. Aktywnie współpracuje z magazynami branżowymi : fryzjerskimi oraz ślubnymi udzielając się również w prasie kobiecej, jako specjalista w dziedzinach stylizacji i pielęgnacji włosów. Pobudza wyobraźnie studentek do upięć artystycznych, fashion. Tworzy kompozycję fantazyjne oraz ślubne.

Mateusz Szlagier


Ogólnopolski szkoleniowiec wizażystów marki Inglot z zakresu zaawansowanej analizy kolorystycznej który od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami teorii kolorów i profesjonalną identyfikacją typów kolorystycznych. Z wielką pasją przekazuje swoją wiedzę która stanowi podstawę w zawodzie stylisty i makijażysty.

Anna Franczyk


Stylista – Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i historii sztuki (UJ). Pracuje jako stylista i kostiumograf przy sesjach zdjęciowych, reklamach i filmach. Współpracuje z krakowskimi teatrami. Wykławowca FAM oraz Krakowskich Szkół Artystycznych ((kierunki SAPU i VM),
Prowadzi zajęcia ze stylizacji i historii ubioru. W autorskim programie nauczania łączy wiedzę na temat historii mody z obserwacją aktualnych trendów. Przekazuje wiedzę na temat analizy sylwetek i umiejętności dobierania garderoby, ucząc jak wykorzystywać to w pracy z klientem.
Hobbystycznie zajmuje się rekonstrukcją historyczną tworząc repliki ubiorów dawnych.

Prowadzi blog poświęcony modzie dawnej: od-podszewki.blogspot.com i facebookowy fanpage: www.facebook.com/UnicornisUbioryDawneOdPodszewki

Malwina Bienias


Plastyk – Absolwentka wydziału grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczy podstaw rysunku twarzy, sylwetki i mody. Dzięki jej nowoczesnemu podejściu do przedmiotu studentki tworzą projekty z wykorzystaniem innowacyjnych technik. W swojej twórczości wykorzystuje różne techniki artystyczne, od malarstwa i grafiki warsztatowej poprzez grafikę komputerową do sztuki nowych mediów. Ma za sobą kilkadziesiąt wystaw zarówno zbiorowych jak i indywidualnych….