Karolina Biernacka


Wizażysta, Charakteryzator, absolwentka FAM, specjalista od prawa autorskiego. Swoje doświadczenie zdobyła pracując dla marki Sephora , Douglas oraz regionalny wizażysta i główny szkoleniowiec marki NyxCosmetics Poland. Obecnie pracuje dla marki Pease na stanowisku Brand & Product Manager tworząc i wprowadzając kosmetyki do makijażu zgodne z aktualnymi trendami. Specjalizuje się w makijażu nowoczesnym. Uczy innowacyjnego podejścia do wizażu pomagając w rozwijaniu kreatywności studetów. Jej ulubionym tematem jest perfekcyjna linia kreski oraz makijaż eksperymentalny ust gdzie wychodzi po za ramy klasyki i tworzy makijaż fashion łącząc na ustach różne faktury kosmetyków. Ukończyła studia magisterskie z zakresu prawa własności intelektualnej na UJ , specjalizuje się w tematyce prawa autorskiego przekazując studentkom wiedzę niezbędną do prawidłowego poruszania się w świecie zawodowego makijażu.

Iwona Łukasik


Wizażysta, charakteryzator, projektant ubioru i kostiumu, wykładowca.
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie na kierunku kostium i rekwizyt sceniczny. Wcześniej ukończyła Policealną Szkołę Charakteryzacji i Wizażu – FAM w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom plastyka – charakteryzatora.

Od 2009 roku pracuję w zawodzie charakteryzatora. Dzięki własnemu zaangażowaniu miała możliwość pracy na planach filmowych, w reklamach, teatrze, podczas sesji zdjęciowych oraz na pokazach mody. Od wielu lat tworzy body i face painting przy użyciu techniki airbrush.

Jest autorką szeregu prac rysunkowych i olejnych. W wolnych czasie rozwija swoją pasję do tworzenia face chart-ów i projektowania ubioru. Przy tworzeniu kostiumów często sięga po niekonwencjonalne materiały takie jak: papier czy szkło.

Swoje umiejętności mogła również gromadzić podczas rocznego stażu w pracowni wykroju i projektowania ubioru w Mediolanie, w której ma przyjemność pracować do dziś. Jako Wykładowca w FAM łączy wszystkie techniki pracy aby wspólnie ze studentkami stworzyć niesamowite projekty spajające charakteryzację z bodypaitingiem, fryzjerstwem i wizażem.

Marian Folga


Artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, reżyser teatru tańca. Czołowy Polski bodypainter, wielokrotny laureat międzynarodowych mistrzostw bodypaintingu i facepaintingu. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa, a także sztuk performatywnych. Jako charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych. Łącząc kilka dziedzin sztuki stworzył teatr tańca Dyemotion, w którym widowiska opierają się na bodypaintingu i świetle UV. Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi, tworzy wspaniały teatr magii i bajki.

Katarzyna Słowiak


Wizażystka , charakteryzatorka , absolwentka FAM. Obecnie Charakteryzatorka Teatru im. Słowackiego w Krakowie i wykładowczyni przedmiotów artystycznych w FAM.

W 2018 roku zauważona w konkursie „The Next Makeup Stars” celebrytki wśród makijażystów Lisy Eldridge. Swoje projekty prezentuje na platformie Instagram @pejl_princes.

Jej prace można zobaczyć w licznych sesjach i kampaniach publikowanych w popularnych czasopismach, na plakatach, w materiałach reklamowych prezentujących m.in. Teatr Słowackiego, Bielenda, Bielenda Professional.

Pasjonatka makijażu dragqueen, artystycznych projektów zarówno makijażowych jak i malarskich, fotograficznych, graficznych.

Nie wyobraża sobie życia bez sztuki.

Cezary Kostrzewski


Jego specjalizacja to charakteryzacja specjalna – statyczne i dynamiczne efekty specjalne. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy przy filmach polskich i zagranicznych. Był charakteryzatorem m.in. na planie filmów ” Belle Epoque” „Scorumpowani”, „Odwróceni”, Świadek koronny”, „Ziarno prawdy”, „Kamienie na Szaniec”, „Ostatnie piętro”, „Fotograf”, serialu „Ojciec Mateusz”. Przez wiele lat pracował za granicą przy filmach chorwackich, włoskich i przy koprodukcjach amerykańskich: „The dark Road”, „Is it clear my Friend”, „Lordship and blond”, „The King of the Rats”, „The long dark night”, „Rider”, „Libertas”. Doświadczenie zdobywał także dzięki pracy przy dziesiątkach teledysków i reklam. W latach 2005-2011 był szefem charakteryzacji „Szymon Majewski Show” jak również w programie „ Twoja twarz brzmi znajomo”. Cezary Kostrzewski ma na swoim koncie także kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń typu Masterclass, dzięki czemu z łatwością naucza przyszłych charakteryzatorów. Jest postacią znaną i cenioną w środowisku artystycznym.

Monika Folga


Zajmuje się tworzeniem rekwizytów, małych scenografii, dekoracji i nakryć głowy do sesji zdjęciowych, przedstawień teatralnych, mistrzostw bodypaintingu. Wspólnie z Marianem Folgą mają na koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Pracowała na planach filmowych i teledyskach przy kostiumach, charakteryzacji i wizażu. Z wykształcenia psycholog i terapeuta zajęciowy.

Katarzyna Mrożek

Dyplomowana wizażystka i charakteryzatorka z 8 letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwentka Szkoły Wizażu i Charakteryzacji FAM. Finalistka Sephora Make Up Masters, wielokrotna uczestniczka prestiżowych warsztatów Sephora University, członek polskiego zespołu Pro Team Sephora. Pracowała przy takich galach jak Tele Kamery czy Viva oraz pokazach La Mania, Łukasz Jemioła.  Wykonuje makijaże do sesji zdjęciowych, eventów i wydarzeń medialnych.  Członek agencji wizażystek MUA Familia.

Dominika Gąstoł


Wizażysta, Charakteryzator, Kosmetolog, absolwentka FAM. Od kilkunastu lat współpracuje z firmą Inglot. Dzięki swojej pracy oraz wielkiej pasji wciąż bierze udział w licznych szkoleniach i rozwija się w branży beauty edukując się od światowej klasy wizażystów takich jak Brian Strumwasser , Jon Hennessey, James Vincent. Jej prace wykonywane dla kampanii reklamowych marki Inglot wyświetlane były na nowojorskim Times Square. Wprowadza studentki w świat kolorowych kosmetyków zapoznając je najnowszymi kolekcjami. Uwielba uwydatniać kobiece piękno, specjalizuje się w makijażach klasycznych i upiększających. Swoją miłośc do makijażu przelewa także na papier ucząc kreowania makijaży w formie face chartów.

Dorota Pilip


Wizażystka – Absolwentka FAM, Szczególnie bliskie jest jej fotografowanie detali tj. zbliżenia na oko, usta. Stąd też działa w internecie jako GlamDiva. Tworzy tutoriale w zdjęciach i filmikach dla firm i portali Wizaż.pl, MakeupGeek.com i czasopism Make-up Trendy, e-makeupowania, E-makijaż. Finalistka plebiscytu „Artysta Roku Make- up Trendy” w kategorii „Krok po Kroku” . „Makijażowy blogger roku wg E-makijaż” w kategorii Debiut Roku.

Anna Warot


Charakteryzator – perukarz. Absolwentka FAM, charakteryzatorka filmowo teatralna. Swoje doświadczenie zdobyła pracując od wielu lat w Teatrze Bagatela oraz przy licznych produkcjach filmowych, reklamach, sesjach fotograficznych. Ekspert w dziedzinie wizerunku kobiet na przestrzeni wieków. Pod jej czujnym okiem studenci uczą się kreować nowoczesne fryzury i makijaże inspirowane poprzednimi dekadami. Naucza tkania wąsów, zarostów i tresek które są niezbędną umiejętnością każdego charakteryzatora.

Klaudyna Góralska


Charakteryzator z 15 letnim doświadczeniem. Absolwentka Szkoły Dziewulskich oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału filmoznawstwa. W dalszym ciągu zgłębia swoją wiedzę uczestnicząc w kursach Stan Winston School. Pracuje przy filmach, produkcjach TV, etiudach, musicalach, spektaklach. W dorobku artystycznym posiada m. in. filmy: „Karol – człowiek, który został Papieżem”, „Jan Paweł II”, „Ach Śpij Kochanie”, „Bose Dead”. Wykonywała charakteryzację do serialu” Miasto Skarbów” oraz programu Kossakowski Inicjacje. Wprowadza studentki w świat charakteryzacji zarówno podczas zajęć jak i praktyk na planach filmowych.

Sara Nowak


Dyplomowany fryzjer, charakteryzator – absolwentka FAM , właścicielka salonu fryzjerskiego Bonnie&Clyde w Krakowie. Z wielką pasją przekazuje studentkom niezbędne podstawy fryzjerstwa potrzebne w zawodzie Wizażysty i Charakteryzatora. Uważa że każda makijażystka powinna znać podstawy stylizacji fryzur aby móc zaoferować swoim klientkom kompleksowe usługi. Swoją pasją stara się dzielić z początkującymi wizażystkami oferując im naukę : kręcenia, modelowania, splotów i podstawowych upięć które są najczęściej wykorzystywane przy sesjach zdjęciowych i fryzurach ślubnych.

Wioletta Kocerba


Dyplomowany fryzjer, wykładowca zawodu w szkołach artystycznych, Właścicielka studia fryzjerskiego MakeupHair24 w Warszawie. Pasjonatka fryzjerstwa kreatywnego. Wykonuje fryzury na potrzeby magazynów, reklam i pokazów mody. Aktywnie współpracuje z magazynami branżowymi : fryzjerskimi oraz ślubnymi udzielając się również w prasie kobiecej, jako specjalista w dziedzinach stylizacji i pielęgnacji włosów. Pobudza wyobraźnie studentek do upięć artystycznych, fashion. Tworzy kompozycję fantazyjne oraz ślubne.

Mateusz Szlagier


Ogólnopolski szkoleniowiec wizażystów marki Inglot z zakresu zaawansowanej analizy kolorystycznej który od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami teorii kolorów i profesjonalną identyfikacją typów kolorystycznych. Z wielką pasją przekazuje swoją wiedzę która stanowi podstawę w zawodzie stylisty i makijażysty.

Anna Franczyk


Stylista – Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i historii sztuki (UJ). Pracuje jako stylista i kostiumograf przy sesjach zdjęciowych, reklamach i filmach. Współpracuje z krakowskimi teatrami. Wykławowca FAM oraz Krakowskich Szkół Artystycznych ((kierunki SAPU i VM),
Prowadzi zajęcia ze stylizacji i historii ubioru. W autorskim programie nauczania łączy wiedzę na temat historii mody z obserwacją aktualnych trendów. Przekazuje wiedzę na temat analizy sylwetek i umiejętności dobierania garderoby, ucząc jak wykorzystywać to w pracy z klientem.
Hobbystycznie zajmuje się rekonstrukcją historyczną tworząc repliki ubiorów dawnych.

Prowadzi blog poświęcony modzie dawnej: od-podszewki.blogspot.com i facebookowy fanpage: www.facebook.com/UnicornisUbioryDawneOdPodszewki

Malwina Bienias


Plastyk – Absolwentka wydziału grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczy podstaw rysunku twarzy, sylwetki i mody. Dzięki jej nowoczesnemu podejściu do przedmiotu studentki tworzą projekty z wykorzystaniem innowacyjnych technik. W swojej twórczości wykorzystuje różne techniki artystyczne, od malarstwa i grafiki warsztatowej poprzez grafikę komputerową do sztuki nowych mediów. Ma za sobą kilkadziesiąt wystaw zarówno zbiorowych jak i indywidualnych….